Forum Krawiectwa Taktycznego - ORKAN Tactical

Oporządzenie / Umundurowanie / Krawiectwo Taktyczne
Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:20 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt kwi 11, 2014 9:52 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Wt kwi 01, 2014 5:27 pm
Posty: 2
Witam,
orientuje się ktoś, jak nazywa się kolor zielonej Cordury stosowanej przez Flyye Industries? Producent podaje ten kolor jako Olive Drab, przy czym wyraźnie różni się on odcieniem od OD stosowanym przez Condora, czy chociażby próbek OD i innych zieleni posiadanych przeze mnie. Jest wyraźnie jaśniejszy :)

Natrafiłem na kolor o nazwie Army Green, który na zdjęciach zdaje się w miarę odpowiadać kolorystycznie, ale wiadomo jak to jest z oglądaniem kolorów na monitorach :D

Przykładowa kamizelka Flyye:
http://shop.ehobbyasia.com/media/catalo ... mark_4.jpg

Nazwa koloru nie jest dla mnie sprawą życia i śmierci, ale posiadając cały komplet CIRASa Flyye chciałbym dorobić sobie lżejszy "stelaż" na graty i miło by było, gdyby wpasował się kolorystycznie tworząc razem "komplet".

Pozdrawiam,
Piter


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 12, 2014 3:39 pm 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 03, 2012 1:07 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Konin
Powiem tak , zielony zielonemu nie równy. Raz że różnica w kolorze może być nawet na materiale tego samego producenta [inna partia pod tym samym kolorem] , dwa jeśli chcesz ten sam kolor kup kieszenie i masz 100% pewności że bedziesz miał w tym samym kolorze. Po trzecie rewia mody założysz kieszenie na kamizelke to czy z 50 czy 100 metrów nie robi różnicy.

Jeśli faktycznie się upierasz na kolor [wszystko musi być w tym samym bo to kwestia życia i śmierci] sprzedaj kamizelkę, odszyj sobie kamizelkę i kieszenie pozdro.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 12, 2014 5:42 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Wt kwi 01, 2014 5:27 pm
Posty: 2
Siara86: Po prostu myślałem, że Invista ma swoją pewną ustandaryzowaną paletę barw, gdzie Cordura OD to Cordura OD ;) Kieszenie mam, chciałbym jedynie doszyć lżejszą kamizelkę do lasu. A szycie CIRASa od zera nie wchodzi w grę, przynajmniej na razie :D

Co do rewii mody, nie należę do tych, co płaczą, gdy im się trochę kamizelka zabrudzi, więc jakoś przeżyję, gdy jakaś część ekwipunku będzie miała "bardziej zielony zielony" niż reszta xD


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 12:46 pm 
Offline
ORKAN Tactical
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 13, 2004 11:21 am
Posty: 1004
Lokalizacja: Warszawa
Nazewnictwo kolorów zależy od producenta (tkalni) cordury, Invista nie ma nic do tego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 08, 2014 12:33 am 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2014 10:27 pm
Posty: 3
Obrazek

Dzisiaj przyszły.

Wg. mnie te dwie dolne (oznaczone sklep 2) wyglądają najlepiej. Co myślicie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 08, 2014 9:03 am 
Offline
ORKAN Tactical
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 13, 2004 11:21 am
Posty: 1004
Lokalizacja: Warszawa
Nigdy nie ocieniaj kolorów tkanin na podstawie zdjęć :) Zdjęcia + ustawienia monitora mocno przekłamują kolory.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 08, 2014 4:23 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2014 10:27 pm
Posty: 3
Orkan napisał(a):
Nigdy nie ocieniaj kolorów tkanin na podstawie zdjęć :) Zdjęcia + ustawienia monitora mocno przekłamują kolory.


To ja zrobiłem owe zdjęcie ;) Choć rozumiem - kto inny na innym ekranie będzie je widział inaczej. U mnie jest prawie idealne odzwierciedlenie na ekranie wzg. leżących obok materiałów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 30, 2014 11:06 am 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 03, 2012 1:07 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Konin
Nie dam głowy urwać ale na 95% to MJK Khaki. Ni to Coyote, Brąz , tan. To coś pomiędzy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
[ Przewiń do góry | ORKAN Tactical | Forum | Sklep Internetowy ]

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL