Forum Krawiectwa Taktycznego - ORKAN Tactical

Oporządzenie / Umundurowanie / Krawiectwo Taktyczne
Teraz jest Wt maja 14, 2024 7:32 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 05, 2014 2:53 am 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 2:17 pm
Posty: 21
Czołem!
Mam problem z szyciem rzepa haczyka. Górna nić się bardzo strzępi, zrywa, ścieg od spodu się wyciąga, plącze.
Klasyka przy szyciu haczyków badziewnymi niciami ale problem występuje na Onyxach 40 więc jestem trochę zaskoczony. Jest gorzej niż jak kiedyś szyłem na tytanach. Na tej samej maszynie szyłem gaborami, marsami i problem nie występował.
Maszyna Zoje 0628(transport potrójny, ciężkie szycie), igła 130, zmiana ustawień niewiele pomaga.

Pytanie do użytkowników tych nici. Macie podobne problemy? Przedstawiciel amanna proponował mi z tego co pamiętam syntony lub onyxy rozm. 20 do szycia rzepów. Ale wierzyć mi się nie chce że jak Tytany, gabory dawały radę to onyxy nie dadzą.

Druga sprawa, poprawcie mnie jeśli się mylę. Najlepszymi warunkami do szycia haczyka jest nacisk stopek na minimum, możliwie niewielkie naprężenie nici, szycie powoli? Wolałbym przed ewentualną regulacją chwytacza dobrać optymalne ustawienia... o ile to kwestia chwytacza bo maszyna resztę zadań wykonuje prawidłowo.

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 05, 2014 11:43 am 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 7:22 pm
Posty: 55
Sprawdź w pierwszej kolejności czy igła się nie stępiła, bo stępiona igła przeszyje cordure bezproblemowo, rzep już niekoniecznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 05, 2014 3:30 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 2:17 pm
Posty: 21
Igła praktycznie nowa, ostra. Poprawiłem chwytacz i przyniosło to zmianę. Efekt dalej nie jest zadowalający ale może przy jeszcze paru poprawkach problem zostanie wyeliminowany/zminimalizowany. Co dziwne jak pisałem na takim samym ustawieniu Gaborami 40 i Marsami 40 maszyna śmigała po haczyku bez nawet minimalnego strzępienia nici.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 06, 2014 9:41 pm 
Offline
ORKAN Tactical
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 13, 2004 11:21 am
Posty: 1004
Lokalizacja: Warszawa
Moja maszyna bez problemu szyje rzep haczyk na Onyxach 40 więc jest to kwestia niewłaściwego ustawienia Twojej maszyny bądź problemu z igłą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 07, 2014 12:27 am 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 2:17 pm
Posty: 21
No więc nie ma co się sugerować zdaniem przedstawiciela o szyciu na 20stkach. Dalej szukam błędu maszynie. O to mi chodziło, dzięki!

Pogrzebałem i precyzyjniejsze ustawienie momentu wejścia/wyjścia igły w materiał, co za tym idzie także pokręcenie chwytaczem dało dobre efekty. Prawdopodobnie wprowadzę jeszcze jakieś poprawki i będzie śmigać jak powinno bez zmiany nici. Trochę więcej roboty niż się spodziewałem ale nie musiałem dać zarobić mechanikowi ;).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
[ Przewiń do góry | ORKAN Tactical | Forum | Sklep Internetowy ]

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL