Forum Krawiectwa Taktycznego - ORKAN Tactical

Oporządzenie / Umundurowanie / Krawiectwo Taktyczne
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:05 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 11:44 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): So lip 16, 2011 10:12 am
Posty: 9
Tomasz z Gdynia lat 18 dopiero zaczynam przygodę z szyciem a to dlatego że na rynku niema albo są drogie ładownice które mi odpowiadają. Miejmy nadzieje że wszystko pójdzie zgodnie z planem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 02, 2011 3:46 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): So paź 01, 2011 7:43 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Katowice
Witam wszystkich forumowiczów, Darek, rocznik '74, Katowice. Szyciem, a dokładnie haftem komputerowym dla instytucji militarnych jak i paramilitarnych zajmuje sie juz prawie 10 latek. Wykonuje wszelkiego rodzajudystynkcje z oznakimi stopni do wszelkiego rodzaju umundurowania, namepatche, bloodpatche, flagpatche, naszywki, moralepatche i wiele wiele innych. Po wielo tygodniowym zaglądaniu tutaj jako "cichociemny" postanowiłem oficjalnie dołączyć do Waszego (teraz już naszego) grona. W jakim celu? nie tylko po to by reklamować swoje usługi ale dla tego że jest to chyba najbardzie rzeczowe forum jakie znalazłem na temat nie do końca amatorskiego szycia oporządzenia i umundurowania, do których to produkuję w/wym. przedmioty.
Małe co nieco z mojej produkcji:
http://www.sheynstudio.com/uniforminsygnia/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 23, 2011 2:53 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Cz gru 22, 2011 11:21 pm
Posty: 10
Witam.
Dago 23lata Pruszków.
Szyję bo lubię tworzyć 8)
Zajmuję się też płatnerstwem, odlewnictwem, modelarstwem, grafiką flash i programowaniem (tak kocham tworzyć).

Szyje na potrzeby własne i znajomych - do airsoftu i Reko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 23, 2012 8:14 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 21, 2012 3:18 pm
Posty: 5
Lokalizacja: katowice
dzieńdobry.
Forum śledzę od około roku ponieważ jego zawartość merytoryczna stoi na wysokim poziomie.
O sobie -mam 27 lat ,szycie na maszynie chodziło mi po głowie od około 3(czyli coś jednak było na rzeczy).
Wpierw szyłem ręcznie ,ale ostatnio zrobiłem krok na przód -zakupiłem stebnówkę przemysłową. Krótko mówiąc -o szyciu na maszynie mam pojęcie niewielkie :)
Ale zamierzam to zmienić. Moje zainteresowania -to krawiectwo jak najbardziej nielekkie ,ale też nie koniecznie taktyczne -chociaż mam niedaleko.
Torby ,plecaki ,sprzęt turystyczny ,różne akcesoria i lekkie kamizelki ochronne ,które mogą ułatwić mi życie -to kierunek ,który chciałbym zgłębić -co z tego wyjdzie -się okaże .
Witam więc wszystkich -mam nadzieje ,że będziecie dla mnie wyrozumiali (o wykroje nie będe pytał!)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 11, 2012 4:02 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Wt maja 08, 2012 9:55 pm
Posty: 5
Witam wszystkich!

Forum znalazłem zupełnie niedawno, co bardzo mnie dziwi, bo tematem szycia - szczególnie taktycznego - interesuje się już kupę czasu... Dysponuję spadkową maszyną Łucznik 466 i zdążyłem już poznać podstawowe ściegi i techniki szycia. W centrum mojego zainteresowania są przedmioty użyteczne, trwałe i ergonomiczne, które mogę samodzielnie uszyć, a potem użytkować (głównie podczas leśnych wypadów).

Wojtek, 27 lat, Koszalin...

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 23, 2012 5:30 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Pn paź 08, 2012 6:26 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Radomsko
Witam wszystkich
Jestem Bartek, rocznik 95, mieszkam w Radomsku. Nie muszę chyba pisać co lubię bo tematyka forum mówi sama za siebie :). Oprócz tego interesuję się survivalem i szeroko pojętym outdoorem. Forum znalazłem kiedyś tam :D ale dopiero niedawno mi się o nim przypomniało. Zabawy z maszyną zaczęły się od małego :D lecz typowo taktyczne krawiectwo od ok 3 lat :) Moja domowa maszyna to Lewenstein Compacta 3 :). Typowe zaplecze krawieckie posiadam u dziadka (też krawiec :) ) no a w nim lepsze maszyny "stacjonarne". Jako że teraz nauka nauka więc swoimi projektami (niestety jak na razie tylko na papierze :( ) postaram się zrealizować i podzielić się na forum w czasie przerwy świątecznej.

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 22, 2012 11:12 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Śr lis 14, 2012 11:29 pm
Posty: 4
Witam forumowiczów. Mam na imię Wiktor. Zajmuję się rekonstrukcją współczesnych oddziałów Wojsk Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej. Moja obecność na forum będzie odnosiła się raczej do zlecania różnych zamówień ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 28, 2012 3:13 pm 
Offline
ORKAN Tactical
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 18, 2010 10:57 pm
Posty: 34
Lokalizacja: W-WA
Witamy nowych użytkowników na forum ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 16, 2013 11:03 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 07, 2011 8:34 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Slupsk
Witam. Mam na imię Krzysiek, mam 21 lat. W Airsofcie od 7. Zajmuję się rekonstrukcją norweskich jednostek specjalnych głównie HJK z Afganistanu 2010-2012. Nie szyję, ale lubię zbierać wiedzę tworzeniu ładownic i innego sprzętu taktycznego. Chętnie też coś zlecę. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 18, 2013 5:26 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): N kwi 12, 2009 7:39 pm
Posty: 21
Paweł, 28 lat, na forum zarejestrowany od jakiegoś czasu.
Szyję od kilku miesięcy, w ASG od 5 lat, głównie stylizacja na Amerykańskie jednostki specjalne z Afganistanu 2001-2005 ( Navy Seal, CAG Delta ).
Sprzęt do stylizacji robię dopiero od ok 7 miesięcy, wcześniej musiałem się zadowolić chińskimi kopiami, ale jednak nie spełniały moich oczekiwań co do wykonania i odwzorowania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2013 7:46 am 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 03, 2012 1:07 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Konin
Witam wszystkich. Na imie mam Robert lat już 28 . W ASG od 3 lat , szycie mnie wzięło chyba od podszycia nogawek na starym Singerze. Z czasem uruchomienia przemysłówki zacząłem szyć więcej, puki co szału nie ma uszyłem rzeczy drobne a za grubsze zabieram sie właśnie teraz. Mam 2 kolegów we woju , może coś kiedyś pujdzie na poligon :] Gustuje się w przeróbkach i mam tendencje do szycia czegoś co jest na zdjęciu [odwzorowanie] , nie wykorzystuje tego nagminnie ale jak coś mi w oko wpadnie.. 8) , szyje od około roku , pozdrawiam.

Najczęściej szyje w wz.93 i czarnym. Moja galeria na facebooku , którą stoponiowo przerzucam na picassa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 21, 2013 8:30 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 05, 2012 5:19 pm
Posty: 9
Cześć wszystkim! Szyję od niedawna, tak na prawdę dopiero zaczynam. Robię rzeczy na własny użytek. Wymarzyłem sobie customowy plecak z całym zestawem rozmaitych kieszeni na różne okazje, ale że zaczynać od plecaka jest ryzykownie, dlatego uczę się na prostszych rupieciach (które prezentuję w odpowiednim temacie), a na plecak(i) niebawem przyjdzie czas. Używam Łucznika 466. Zaczynam absolutnie od zera, jedyną styczność z maszyną miałem na zajęciach techniki, chyba w V klasie podstawówki, czyli jeszcze w poprzednim wieku. Uszyłem wtedy mamie fartuszek. Czarny był, w białe groszki 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 22, 2013 8:07 am 
Offline
ORKAN Tactical
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 18, 2010 10:57 pm
Posty: 34
Lokalizacja: W-WA
Witamy na forum!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 07, 2013 11:42 am 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): So lut 23, 2013 5:27 pm
Posty: 26
Lokalizacja: Jarosław
Troszeczkę spóźnione bo już wrzuciłem kilka moich wypocin.
28 lat, żołnierz z Jarosławia, wcześniej rekonstruktor z 8 Pułku Ułanów w Krakowie. Szyłem głównie przedwojenny sprzęt a teraz czas na współczesne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 11:24 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Wt lip 23, 2013 11:14 pm
Posty: 1
Witam!
Rafał - przez niektórych Winoludem zwany. W skrócie:
- pełnoletni (powiedzmy, że od dłuższego czasu) mieszkaniec Mazur
- niedzielny miotacz plastykowych kulek,
- jako kompletne beztalencie w zakresie szycia - entuzjasta talentów innych :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 11, 2014 10:39 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Wt mar 11, 2014 10:09 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Łódź
Jan - Łódź. Nie szyję, a raczej podziwiam. Fascynat okresu II RP.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 26, 2014 10:09 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Pn cze 23, 2014 7:38 pm
Posty: 6
Witam
Jakub, w ASG od 2004tego w sprzęcie trochę dłużej. Zarejestrowany niedawno mimo, że czytam od dawna.
Coś tam dłubie hobbystycznie na JUKI DNU 1541 i Overlocku JUKI 6516


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 08, 2014 10:21 am 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Pt lip 04, 2014 11:57 am
Posty: 3
Witam!

Remigiusz, rocznik 1990. Na forum trafiłem przypadkiem ale jak zrobiłem sobie po nim mały rekonesans to stwierdziłem, że warto się tu zaczepić. Dopiero zaczynam swoją przygodę z szyciem dlatego na forum będę szukał przede wszystkim pomocnych rad i inspiracji


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
[ Przewiń do góry | ORKAN Tactical | Forum | Sklep Internetowy ]

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL