Forum Krawiectwa Taktycznego - ORKAN Tactical

Oporządzenie / Umundurowanie / Krawiectwo Taktyczne
Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:45 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 21, 2009 4:39 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 3:13 pm
Posty: 57
Lokalizacja: Dobczyce
Witam
Mówią mi Eustachy bądź Edziu jak kto woli:) Mam 18 lat i szyje. Jestem samoukiem, kiedyś szyłem ciuchy do rekonstrukcji XIII wieku. Jakiś czas temu doszedłem do wniosku że czemu by nie spróbowac robic sprzęt do współczesnej pasji i tak kupiłem lepsza maszynę(Pfaff 461), materiały i zabrałem się do roboty. To co wymodziłem wrzucę na forum ale dopiero po wizycie u zaprzyjaźnionego fotografa:)
Pozdrawiam Eustachy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 03, 2009 6:18 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 8:44 am
Posty: 20
Lokalizacja: Gdynia
Powitać,

Imię: Maciej
Rocznik: 1990
Skąd: Ciechocinek

Jakiś czas temu postanowiłem przerobić swój sprzęt tak aby bardziej pasował do mojego ciała, duży wzrost wymaga kilku poprawek ekwipunku tka aby dobrze leżał. Mam nadzieję, ze praca z maszyną przypadnie mi do gustu i nie zaprzestane na drobnych poprawkach.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 04, 2009 4:14 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Cz lip 30, 2009 8:19 pm
Posty: 1
Witam,
Daniel się kłania.

Rozpisywać jakoś się nie będę. Może tylko tyle że mam 22lata, mieszkam w Warszawie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 28, 2009 9:54 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): N wrz 27, 2009 6:14 pm
Posty: 4
Dobra, to i ja od siebie dorzucę troszkę i sie przedstawię.

Skrótowo, imię Kamil, pochodzenie Białystok, rocznik zacny bo Czarnobylski.

Doświadczenie z szyciem jedynie ciuchów do rekonstrukcji wikingów i słowian przy użyciu igły, nici i łap własnych. Zamierzam zacząć bawić się w szycie maszyna współczesnego szpeju wszelkiego rodzaju, poczynając od bluz i portek polowych, poprzez pokrowce, ładownice i na kamizelkach nie kończąc.

Maszyny nie mam, ale o to co na początek najlepiej zdobyć wypytam sie gdzie indziej.

Pozdrawiam i mam nadzieje na długie i owocne bytowanie na tym forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 01, 2009 2:21 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): So paź 31, 2009 6:01 pm
Posty: 1
Lokalizacja: Wałbrzych
Patryk, lat 17, pochodzę z Wałbrzycha.

Od kilku lat bawię się w Airsoft.
Nie szyję niczego, zarejestrowałem się aby dowiedzieć się jak to wygląda "od kuchni".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 20, 2009 12:54 am 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): N lut 03, 2008 5:38 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Lublin
Witam,

Mam na imię Łukasz kilka osób może mnie znać i moje wyroby pod nazwą beavers.

Szyję od dwóch lat. Moje maleństwa znajdują się na wyposażeniu jednostki strzeleckiej 2010 Lublin.

Cieszę się że administrator aktywował mi konto :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 21, 2010 12:58 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): Wt lut 16, 2010 6:29 pm
Posty: 44
Witam,
nie szyję. Sprzęt dostępny od ręki czasem nie spełnia moich oczekiwań więc zarejestrowałem się jako potencjalny klient.


Ostatnio edytowano Pt gru 23, 2011 5:13 pm przez patek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 07, 2010 12:55 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): Cz mar 04, 2010 9:25 pm
Posty: 20
Witam
Paweł po tej stronie kabla, narazie nie szyje, z forum chciałbym się dowiedzieć spraw około-technicznych dot szycia z materiałów technicznych


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 10, 2010 2:11 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Cz lut 11, 2010 8:20 am
Posty: 1
Lokalizacja: Kłodzko
Witam szacowne grono Krawców Taktycznych.
mam na imię Przemek, dwie lewe ręce, duże potrzeby i marzenia - w tym celu zamierzam drenować to forum w poszukiwaniu śmiałków którzy będą chcieli potykać się z moimi szalonymi pomysłami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 10, 2010 2:19 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Pn lut 15, 2010 9:22 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Trojmiasto
Witam!
Osobiście nie szyję - mam za to kilka dobrych krawcowych w swojej firmie. Generalnie szyjemy odzież i akcesoria dla ratownictwa, wojska oraz rzeczy dla indywidualnych klientów. Maszyn nie wymieniam - kilka ich mamy stebnówki pfaff, siruba, ryglówka siruba, overlocki brother itd...

To tyle. Nasze niektóre produkty sa na www.silva-lupus.pl

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 10, 2010 3:35 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): N lip 13, 2008 11:15 am
Posty: 1
Lokalizacja: Olsztyn
Hej,
witam wszystkich użytkowników forum, mam na imię Andrzej i mieszkam na Wamii i Mazurach.
Od kilku lat zajmuje się asg, survivalem oraz szeroko pojęta militarystyką. Głownie będę gościł jako klient.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 10, 2010 6:28 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 7:41 pm
Posty: 9
Witam!
Nazywam się Wojtek
Za profesjonalnego krawca się nie uważam, ale lubię coś poszyć militarnego i nie tylko, a to forum stanowi dla mnie cenne źródło informacji.


Ostatnio edytowano Wt gru 28, 2010 7:51 pm przez cichociemny1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 23, 2010 9:40 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Śr cze 23, 2010 12:47 pm
Posty: 6
Witam
Coś o sobie? Wypada powiedzieć krawiec-amator, bardziej z potrzeby niż pasji a w zasadzie od momentu, kiedy szyte na zamówienie oporządzenie musiałem "poprawić", a teraz szyję sobie nowe bo wszystkiego poprawić się nie da :D . Na razie wiedzą się nie podzielę ale chętnie skorzystam z Waszej.
Pozdrawiam wszystkich


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 25, 2010 6:54 am 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Wt sie 24, 2010 8:35 am
Posty: 2
Lokalizacja: podkarpacie
Witam wszystkich serdecznie.
Mam na imię Piotr i jestem z Łańcuta.
Czasami lubię sobie coś uszyć, więc w poszukiwaniu interesujących mnie tematów w tym zakresie trafiłem na to forum.

Pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 18, 2010 5:57 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Pn lis 15, 2010 8:12 pm
Posty: 1
Lokalizacja: Brzeziny/Łódź
Cześć wszystkim!
Jestem Sebastian i zamierzam zacząć szyć, ponieważ mam 3 stębnówki, overlock i stoi to wszystko bezczynnie, aż szkoda. :D
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 14, 2010 10:48 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 8:01 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Poznań
Witam

Kiedyś sobie uszyłem (własciwie przerobiłem) kupioną kamizelkę w kamo Woodland. Zrobiłem ją na styl US z tymi naramiennikami (szyłem to ręcznie!).

Uszyłem sobie też pokrowiec na hełm (stary Polski stalowy). Kształt hełmu mi się nie podobał więc go lekko profilowałem (wycinałem) pilnikiem i brzeszczotem na kształt Kevlaru US.

Uszyłem też sobie taka maskownicę snajperską (byłem zakuroczony fimem Snajper ;)) ze starej maskownicy wiszącej gdzieś w jakiejś bazie.

Szyłem też pasek i pokrowiec do mojego M-16 oraz przerabiałem ładownice i obszywałem stare Polskie manierki (te aluminiowe!). Uszyłem też sobie ten mały pokrowiec na opatrunek osobisty, w stylu US oczywiście.

Wszystko było szyte ręcznie z dostępnych materiałów przy pomocy zwykłych igieł i nici :lol: (Moje opuszki palców umierały...)

Dawne czasy...ponad 13 lat temu.

Pozdrawiam

Jędrzej

P.S Pamiętam też że ktoś przerobił (ale już na maszynie) uprząż od spadochronu i mieliśmy z kolegami (i koleżankami) kawałek dobrego sprzętu do zjazdów na linie, wspinaczki itp :D )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 27, 2010 6:55 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): So mar 20, 2010 8:43 pm
Posty: 21
Witam

Zarejestrowany jestem już na forum od jakiegoś czasu. Może i osobiście nie szyję i z tego względu też się nie udzielam. Nie mniej forum to duże źródło wiedzy i póki co efekty zrozumienia tej zawartości można znaleźć na www.msgear.pl

Pozdrawiam
Maciej Szmyt


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Cześć
PostNapisane: Cz sty 27, 2011 3:16 am 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): N sty 23, 2011 6:17 pm
Posty: 5
Na imię mi Grzegorz. Doświadczenia w szyciu wielkiego nie mam. Czasami doszywałem jakieś paski itp. Liczę na pomoc forumowiczów przy przeróbkach mundurów i oporządzenia o których zamyślam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 24, 2011 10:06 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 7:22 pm
Posty: 55
Witam, mam na imię Wojtek, zacząłem szyć gdy na rynku nie mogłem znaleźć tego czego potrzebowałem, zaczęło się od niewinnych drobnych przeróbek, to odzieży to oporządzenia. Kiedy nie zdążyłem się zorientować, apetyt zaczął rosnąć w miarę jedzenia, i tak pojawił się pierwszy łucznik kl92.
Dzięki temu forum wiem że ludzi takich jak ja jest więcej.
:wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 27, 2011 8:08 pm 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 20, 2010 8:27 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Rzeszów
Na imię mi Paweł lat mam 19. Szyję od ponad roku.

Zaczęło się od tego, że nie było mnie stać na torbę zrzutową (airsoft). Poprosiłem więc mamę by uszyła mi takową. Wyciąłem materiał i razem zaczęliśmy kombinować jak to złożyć. W pewnym momencie mama powiedziała "tego nie da się tak zszyć" na co ja odpowiedziałem "skoro oni mogą to się da!". Zacząłem więc sobie udowadniać, że się da :wink: .

Od pewnego czasu zaopatruję lokalnych airsoftowców w zawieszenia, kieszenie i okazyjnie kamizelki. Doświadczenie mam już spore w temacie zawieszeń, z płaskimi konstrukcjami z cordury też sobie radzę jednak przerażają mnie formy przestrzenne. Zawsze wychodzą mi krzywo...

Maszyna której używam to Łucznik 451 z przypalonym silnikiem Tur-2 i stuningowanym wzniosem stopki (12mm :) ).

To chyba by było na tyle

:wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
[ Przewiń do góry | ORKAN Tactical | Forum | Sklep Internetowy ]

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL