Forum Krawiectwa Taktycznego - ORKAN Tactical

Oporządzenie / Umundurowanie / Krawiectwo Taktyczne
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 10:51 am 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pt gru 10, 2004 7:41 am
Posty: 925
Lokalizacja: KK
O dobra rzecz by rozłożyć na części pierwsze kwestię dostępu do komory od dołu plecaka (no tu raczej półplecaka ;) ).
Standardem jest półokrągła klapa znana z większości plecaków turystycznych. Dla mnie utrudnienie tak technologiczne jak i użytkowe (mała ta dziurka zawsze).
Rozwiązanie drugie widzimy wyżej, w części plecaków brytyjskich, polskich Wolverine serii Monolith. Technologicznie baja (oczywiście z zastosowaniem dobrego zamka), użytkowo otwór duży i milusi ;). Ale wciąż pozostaje niepewność co do wytrzymałości i konieczności ściągania taśm chroniących zamek. Przy standardowej półokrągłej klapce część dzisiejszych producentów plecaków nie przewiduje w ogóle taśm podtrzymujących dolna komorę i odciążających zamek (osobiście wybrałem plecak który jest konstrukcyjnie tradycyjny :) ).
Jak to jest w praktyce? (przekonajcie bym nie bał się zamka wszytego na płasko i by nie śniło mi się odpadnięte dno na szczycie Babiej ;p )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 12:02 pm 
Offline
Specops

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 1:44 am
Posty: 236
Lokalizacja: Gdynia
można jaśniej?

o co konkretnie pytasz?

K.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 1:24 pm 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pt gru 10, 2004 7:41 am
Posty: 925
Lokalizacja: KK
Na chwile obecną się nie da. Pytam o wytrzymałość rozwiązania dostępu do komory plecaka od dołu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 2:06 pm 
Offline
Night Fox
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 27, 2006 11:40 pm
Posty: 266
Firmy owszem rezygnują z pasów klapy dolnej, ale w zamian tego mocuja inne rozwiązania - warto ogladać plecaki dokładnie.

Swoją drogą bardzo przyjemny plecak.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 3:01 pm 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pt gru 10, 2004 7:41 am
Posty: 925
Lokalizacja: KK
Przykład.
Obrazek
Chodziłem w nim przez 2 godziny po sklepie i jakoś tak dziwnie się stało, że faktycznie nie wypatrzyłem "mocowania innego rozwiązania". Nie twierdze, że nie ma (gdyż go nie posiadam, zdecydowałem się na inny) więc Krawcu z Panamy proszę Cie bardzo, oświeć mnie, jako ekspert.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 3:09 pm 
Offline
Użytkownik+
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2008 1:09 pm
Posty: 269
Lokalizacja: Toruń
Ja ci powiem Wuki tyle, jako że moj znajomy jest alpinistą i prowadzil swego czasu w Toruniu sklep alpinistyczny. Plecaki lecą jakościowo na leb na szyje bo ciagle firmy tna koszty.

Kiedys dobrych firm bylo kilkanascie, wszystko bylo wzmacnanie, uzywano prawie wylacznie cordury a pleckai mialy swoje sluszne ceny. Teraz firm jest kilkadziesiat, konkurencja wieksza, szyje sie z jakichs ekodur i innych swinstw i oszczedza na wielu detalach. I masz tego efekt. Jak cię chce cos z wilczą łapą to lepiej kupić Wolfskina.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 3:16 pm 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pt gru 10, 2004 7:41 am
Posty: 925
Lokalizacja: KK
Mam Wisporta Sherpa 75 i mi wystarczy ale nie w tym rzecz. Przymierzam się do skanibalizowania zajechanego Loapa a konkretnie jego płaskowników i zmajstrowania zgrabnej 45-50. Rozwiązanie klapy dolnej stosowane w Wolverin, czy plecaczku Specops, itd, itp. byłoby mi bardzo na rękę. Jednak w światku turystycznym tego rozwiązania się w zasadzie nie stosuje więc chciałem się dowiedzieć jak z jego wytrzymałością, jakie są "koszta" (czy coś muszę poświęcić) dla uproszczenia wykroju i szycia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 3:41 pm 
Offline
Specops

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 1:44 am
Posty: 236
Lokalizacja: Gdynia
hej, ok, sorki, nie doczytałem.

Więc jeżeli chodzi o wytrzymałość to nie ma problemu - zamek ykk nr 10 + klamra GTSR. Przez dwa lata w Afganistanie nikt nie zgłaszał problemu z wytrzymałością, więc zakładam że problemu nie ma. Bardziej istotny był łatwy dostęp od dołu.

Przytaczacie przykłady plecaków cywilnych , a ich rozwiązania nie zawsze przekładają się na sprzęt wojskowy.

K.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 3:58 pm 
Offline
Użytkownik+
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2008 1:09 pm
Posty: 269
Lokalizacja: Toruń
Kangur wbrew pozorom cywilny użytkownik jest bardziej wymagający niż wojskowy, dlaczego? Żołnierz jak mu sie coś rozdupcy to wymieni w magazynie na nowe a cywil nie ma tkaiej mozliwosci.

Chwała Ci że nie ma problemow z wytrzymaloscia, niemniej jesli zamek padnie co zdarza sie nawet najlepszym zamkom to wtedy caly dol plecaka utrzyma jedna klamra?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 4:07 pm 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pt gru 10, 2004 7:41 am
Posty: 925
Lokalizacja: KK
Akurat to to dyskutujcie w tym drugim topiku Jeager :)
Dzięki kangur za wyjaśnienie i odwołanie się do źródła :)
Warto zwrócić uwagę, że ja sobie chcę zrobić plecaczek cywilno-airsoftowy więc stąd odwołania do rynku turystycznego. A że natchnienia szukam tęż w sprzęcie wojskowym to chyba tu na tym forum naturalne.
Zrobię i tak z taśmami bo często nimi troczę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 6:20 pm 
Offline
Night Fox
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 27, 2006 11:40 pm
Posty: 266
o coś takiego mi chodzi

Obrazek

Znajduje się to pod klapą.
Jak się już wszystko spakuje zapina się ten pasek klamerką i zamyka suwak.
( sorka za niestaranny rysunek, ale śpieszyło mi się )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 7:34 pm 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pt gru 10, 2004 7:41 am
Posty: 925
Lokalizacja: KK
Aha takie to sprytne.... Rysunek pierwsza klasa. dzięki za info, faktycznie przegapiłem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 7:37 pm 
Offline
Użytkownik+
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2008 1:09 pm
Posty: 269
Lokalizacja: Toruń
Chcialbym być tak niestaranny :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
[ Przewiń do góry | ORKAN Tactical | Forum | Sklep Internetowy ]

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL