Forum Krawiectwa Taktycznego - ORKAN Tactical

Oporządzenie / Umundurowanie / Krawiectwo Taktyczne
Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 10, 2006 9:11 pm 
Offline
Użytkownik+

Dołączył(a): Pn mar 06, 2006 5:42 pm
Posty: 246
Jak do tej pory, spotkałem się z 3 sposobami wykończenia taśmy PALS, tzn. standartowy nap, regulator i tak jak to jest robione w kieszeniach JanySport, podwójnie przeszyta konćowka z plastikiem, którą na końcu przkłada sie z powrotem do taś poziomych w kieszni. Który sposób według Was jest najlepszy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 10, 2006 10:03 pm 
Offline
Grey Angel Knives and Tactical Equipemen

Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 9:20 pm
Posty: 93
W sumie najlepsze sa klipsy MALICE 8) !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 10, 2006 10:28 pm 
Offline
Użytkownik+

Dołączył(a): Pn mar 06, 2006 5:42 pm
Posty: 246
Klipsy MALICE? Co to takiego?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 10, 2006 10:30 pm 
Offline
ORKAN Tactical
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 13, 2004 11:21 am
Posty: 1004
Lokalizacja: Warszawa
System mocowania kompatybilny z PALS i ALICE, oparty na plastikowych klipsach stworzony przez Tactical Tailor (Siwy, jeśli się mylę, popraw mnie proszę).
http://www.tacticaltailor.com/index.asp ... &ProdID=98

Działa to tak
Obrazek

Wszystko ma swoje wady i zalety, jak ze wszystkim, w dużej części to rzecz gustu. Osobiście preferuję zapięcię PALS (czyli przeplatana taśma z usztywnieniem zapinana na nap). Pod warunkiem, że nap będzie bardzo mocny. Ale w małych kieszeniech czasem nie da rady go użyć i trzeba używać troków albo MALICE. np.

Obrazek


Ostatnio edytowano Cz sie 10, 2006 11:16 pm przez Orkan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 10, 2006 10:34 pm 
Offline
Użytkownik+

Dołączył(a): Pn mar 06, 2006 5:42 pm
Posty: 246
Niezły patent! :o Zastanawiam sie nad tym, który stosuje JanySport. Głównie zastanawia mnie to, czy te taśmy nie wychodzą i kieszenie nie odpadają....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 10, 2006 10:41 pm 
Offline
ORKAN Tactical
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 13, 2004 11:21 am
Posty: 1004
Lokalizacja: Warszawa
Ale Janysport nie stosuje PALS :wink: Tylko własny system modułowy. W starszych produktach stosował taśmę przyszytą na stałe do kieszeni, którą się przeplatałą przez taśmy na kieszeni i kamizelce, na końcu przeplatana przez regulator. Ma to swoją zalete, jeśli taśma jest odpowiednio długa by ją ponownie przewlec przez regulator to jest praktycznie nie do rozpięcia. Ale przez to kieszeń odstaje od kamizelki na w miejscu regulatora. Poza tym przy zapomnieniu przewleczenia ponownego przez regulator, kieszeń może się łatwo odpiąć. Swoja drogą, ten system skopiowało Miwo-Military i inne firmy.
W najnowszych kieszeniech nie stosuje żadnego regulatora ani napa. Trudno mi to jasno opisać. Może masz jakieś zdjęcie jego obecnych kieszeni?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 10, 2006 10:45 pm 
Offline
Użytkownik+

Dołączył(a): Pn mar 06, 2006 5:42 pm
Posty: 246
Niestety nie mam, ale może uda mi się coś skomibinować...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 18, 2006 4:03 am 
Offline
GDiP
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 20, 2005 2:45 am
Posty: 245
Lokalizacja: Warszawa
Żeby nie było, PJ robi też normalnie rzeczy w PALS, system przeplotu stosuje taki jak PARACLETE, tyle że z pojedyńczej taśmy+końcowa przekładka (ok 40mm) z wszytym sztywnikiem. Problemem był sztywnik jakiego używał - miał tendencję do pękania przy bocznym nacisku, zasugerowaliśmy mu przy ostatnim spotkaniu użycie standardowego polipropylenu.

A tak przy okazji widzeliście jak rozwiązali system przeplotu Blackwater Gear (czyli Uncle Mike's), albo SPECOPS Gear? Całkiem ciekawie, przy okazji wrzucę zdjęcia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 18, 2006 8:18 am 
Offline
ORKAN Tactical
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 13, 2004 11:21 am
Posty: 1004
Lokalizacja: Warszawa
Catch22 napisał(a):
zasugerowaliśmy mu przy ostatnim spotkaniu użycie standardowego polipropylenu.


"My" czyli kto?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 18, 2006 10:14 am 
Offline
Użytkownik+

Dołączył(a): Pn mar 06, 2006 5:42 pm
Posty: 246
My czyli (CHYBA)... JW 2305. :wink:

Cytuj:
A tak przy okazji widzeliście jak rozwiązali system przeplotu Blackwater Gear (czyli Uncle Mike's), albo SPECOPS Gear? Całkiem ciekawie, przy okazji wrzucę zdjęcia.


Masz może jakieś zdjęcia tego systemu?


Ostatnio edytowano Pn wrz 18, 2006 10:19 am przez Cavtan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 18, 2006 1:42 pm 
Offline
GDiP
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 20, 2005 2:45 am
Posty: 245
Lokalizacja: Warszawa
My czyli, ja prywatnie i paru znajomych na ostatnim spotkaniu u niego. I nie nie z 23 maja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 19, 2006 1:31 pm 
Offline
GDiP
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 20, 2005 2:45 am
Posty: 245
Lokalizacja: Warszawa
To BW jest niestety dosyć delikatne - nie podwójne taśmy z usztywnieniem i przekładką, ale właśnie ta "drabinka" poza tym brakuje w niej pierwszej celi co zmniejsza możliwość regulacji, przy mocowaniu drobniejszych kieszeni np bezpośrednio na pasie.

NIe mam pod ręką aparatu żeby zrobić zdjęcia nowemu mocowaniu SPECOPS LLC ale starsze ich wygląda tak i jest muszę przyznać jednym z bardziej uniwersalnych.

Obrazek

Nowe jest wykonane na podobnej zasadzie "drabinki" co BW Gear ale z mocniejszych materiałów iz lepiej pomyślanym układem celi, dzięki któremu łatwo mocować kieszenie poziomo albo pionowo, na pasie, albo bazie modułowej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 08, 2007 12:50 am 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): N lis 25, 2007 10:33 pm
Posty: 41
Przyznam się, ze sam zrobiłem po prostu tak:
Obrazek

Trzyma mocno, ale nie testowałem z niczym cięższym niż airsoftowe magi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 08, 2007 6:58 am 
Offline
ORKAN Tactical
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 13, 2004 11:21 am
Posty: 1004
Lokalizacja: Warszawa
Tu http://www.milspecmonkey.com/info.html znajdziecie opis różnych systemów mocowania kieszeni w systemie modułowym taśm 1 calowych.

Tak w skrócie:

MOLLE "Natick" Snap:
Obrazek

MALICE Clips:
Obrazek

Blackhawk SpeedClips:
Obrazek

Paraclete Soft Snap:
Obrazek

TAG Soft Snap:
Obrazek

Spec-Ops Brand Snap:
Obrazek

Blackwater Soft Snap:
Obrazek

Reverse Molle Snap:
Obrazek

Plat-A-Tac Snap:
Obrazek

SORD Style:
Obrazek

Poor-man T Style:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 11, 2008 1:34 pm 
Offline
Użytkownik+

Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 12:27 pm
Posty: 253
najnowszym pomysłem jest system 5.11

popatrzcie ;

Obrazek


Obrazek

tota ze strony 5.11 i Lightfaighter


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 11, 2008 4:11 pm 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pt gru 10, 2004 7:41 am
Posty: 925
Lokalizacja: KK
Ale fajne ... i idiotyczne rozwiązanie nieistniejącego problemu (no dobra - ominięcia patentu :))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 24, 2008 8:49 am 
Offline
Użytkownik+

Dołączył(a): Pt lip 28, 2006 9:18 am
Posty: 335
Pojawił sie u mnie mały problem... nie wiem czy jest to normalne czy cos zle wykonałem poprostu. Zrobiłem podwójna kieszen na granat wysokość 10cm szer 11,5 i moj problem polega na tym że kieszeń bardzo lata na boki i do góry. Sysyem mocowania kieszeni jest oparty na taśmie i regulatorze taki jak w kompasówce krawca (u góry postu). Co jest nie tak? Co zmienić, żeby tak nie latało? i czy jest to normalne (w duzych kieszeniach nie mam problemu tylko w małych?)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 24, 2008 9:10 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): N lis 25, 2007 10:33 pm
Posty: 41
Dla mnie wygląda na to, ze za słabo trzyma się całość na "drabinkach". Za luźno możesz mieć pasy po ściągnięciu, albo same pasy jakie użyłeś są za miękkie/mało sztywne.
Ot taka teoria, ale zobacz czy ściągnięte na maksa paski nic nie dają. Jak tak jest to całość masz wg. mnie za mało sztywną.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 12:00 am 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): N lut 03, 2008 5:38 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Lublin
mogę odkopać wątek ? :)

Tak więc po bardzo mądrej uwadze wukiego postanowiłem wymyślić coś innego tj. ominąć patent ale też żeby było w miarę ok.

1 propozycja to przeszycie troku w nietypowy sposób :) (oczywiście to tylko tak zszyte na pokaz)

Obrazek
Obrazek

2 propozycja z wykorzystaniem napa to dość ciekawe rozwiązanie z rozdzielającą się taśmą :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak było krzyczcie jak nie było oceniajcie :P choć powiem wam że ten drugi pomysł z napą nie jest taki głupi. hmm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 12:26 am 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pt gru 10, 2004 7:41 am
Posty: 925
Lokalizacja: KK
W 1 bym przeszył w kopertę i wydłużył tak by dało się wepchnąć głębiej. Połączenie TacTie ze sztywnikiem. Hmmm całkiem zmyśle i mnie się podobają bardzo.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
[ Przewiń do góry | ORKAN Tactical | Forum | Sklep Internetowy ]

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL