Forum Krawiectwa Taktycznego - ORKAN Tactical

Oporządzenie / Umundurowanie / Krawiectwo Taktyczne
Teraz jest So kwi 20, 2024 8:00 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 05, 2014 9:01 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Śr mar 05, 2014 8:53 pm
Posty: 6
Witam,

Mam możliwość zakupu takiej maszyny, a raczej wymiany jej za 4 piwa od znajomego gdyż jest uszkodzona - natomiast chciałbym Was zapytać, czy taka maszyna nadaje się do szycia oporządzenia w domowym zaciszu i czy warto ją naprawiać?

Generalnie szukamy maszyny do 300-400 zł. W porywach do 500 zł jeśli wydatek będzie tego wart.

Liczę na Wasza pomoc :-).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 05, 2014 9:14 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): Wt wrz 04, 2012 3:59 pm
Posty: 24
Powinna się nadać do szycia ściegiem prostym, jedyne czego jej brakuje, to z pewnością zygzak - bardzo przydaje się do przyszywania taśm i robienia rygla (tudzież ryglowania, sam już nie pamiętam, w każdym bądź razie do przyszywania taśm :P).

Ja zawsze polecam Łucznika 834 (tudzież Singer 834) - ma wszystko czego trzeba - prosty, zygzak, łatwe ustawienia ściegu, łatwa regulacja i możliwość dostawienia najpopularniejszych typów lamowników i zawijaczy. Sam nim szyje i nigdy nie miałem problemów z mocą czy za grubym materiałem. Raz pękła mi zębatka, trzeba było wymienić - kiedyś spotkałem kogoś z taką samą przypadłością, może wada fabryczna ? W każdym bądź razie z częściami zamiennymi nie ma najmniejszego problemu, w internecie tego pełno a i w większych miastach są serwisy.

Co do ceny, na allegro do wychwycenia za 250zł.

@@Chodzi o starego łucznika, teraz zobaczyłem że zrobili chyba maszynę o takim samym numerze, jakąś nową, ale to nie taka sama.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 06, 2014 2:08 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Śr mar 05, 2014 8:53 pm
Posty: 6
Dziekuje kolego, chyba mnie namowiles na ta maszynę. No chyba ze ktoś ma inne propozycje?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 06, 2014 3:46 pm 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pt gru 10, 2004 7:41 am
Posty: 925
Lokalizacja: KK
A poczytałeś forum? Rozmawialiśmy o tym nie raz.
Tą weź, bo cena żadna a na początek wystarczy. Potem będzie robiła za zapas lub wyspecjalizowaną do jednego szwu, np. zyg-zaka
Osobiście też wolę Łuczniki/Singery serii 800, choć najlepsze są przemysłówki, ale to nie ta cena (tzn. ta, jak masz w sobie coś z mechanika i majsterkowicza oraz jesteś cierpliwy)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 07, 2014 1:42 am 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 2:17 pm
Posty: 21
Za 500pln to kupisz stębnówkę przemysłową (textimę ze stołem i silnikiem wyrwiesz już za 150pln), wymienisz najczęściej zużyte części (chwytacz, ząbki od transportu). O ile jak pisał Wuki ogarniesz mechanikę i kupisz dobry egzemplarz to jest to opłacalna opcja. Mam dwie "stare" płaskie stębnówki, jedną podratowałem nowym chwytaczem, wyregulowałem i za w sumie około 250 nie licząc zmienionego silnika mam sprawną maszynę.

Podstawowa kwestia to czy masz miejsce na maszynę przemysłową. Jak zamierzasz szyć od czasu do czasu w domu to praktyczniejsza będzie wspomniana maszyna domowa którą schowasz kiedy nie będziesz używał.

BTW.
Ktoś tu używa tu do większej produkcji domówek? Pytam ponieważ szyłem zawsze na przemysłówkach, mam w domu jakiegoś oldskulowego łucznika ale szczerze nie brałem go pod uwagę głównie ze względu na silnik. Nie zajedzie się go przy cięższym i częstym szyciu?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 07, 2014 1:50 am 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pt gru 10, 2004 7:41 am
Posty: 925
Lokalizacja: KK
Zajedzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 07, 2014 7:35 am 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Śr mar 05, 2014 8:53 pm
Posty: 6
Jeśli chodzi o częstotliwość użytkowania to raczej maksymalnie 2 godziny dziennie przy dobrych wiatrach :-). Może jak się czegoś nauczę to będę działał więcej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 11, 2014 10:12 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Śr mar 05, 2014 8:53 pm
Posty: 6
Czy ktoś wie coś na ten temat PFAFF DORINA ?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
[ Przewiń do góry | ORKAN Tactical | Forum | Sklep Internetowy ]

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL