Forum Krawiectwa Taktycznego - ORKAN Tactical

Oporządzenie / Umundurowanie / Krawiectwo Taktyczne
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:01 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So cze 23, 2012 7:21 pm 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 03, 2012 1:07 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Konin
Witam jest to mój 1 post na tym forum więc proszę bez spinek. Problem mój polega na zasilaniu owej maszyny Textima Altin Szara . Z tego co wyczytałem jest możliwość przerobienia na zasilanie domowe 220[240 obecnie] .Czy ma ktoś już przerobioną tak maszyne?? Co jest potrzebne do tej konfiguracji?? Jaki ew koszt??

Maszyne bede używał sporadycznie dlatego taka a nie inna.Poprzedni właściciel szył nią jakieś bokserki i bielizne :] .

Jakie są możliwości tej maszyny?? Jakie igły polecacie.Nici jakich będe używał to tytan 40 , materiały poliester,cordura, taśmy . Warstwowo to max 6 warstw poliestru +taśma .Poliester z powleczeniem PVC.

I ktoś może mnie olśnić czy z 1-czym ,2-nym transportem jest ta maszyna i jakim??

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gniazdo nie wiem od czego jest przy puszce z włączeniem wyłączeniem silnika , zdjęcie nr 2. puszka[może falownik] i gniazdo ostatnie foto


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 23, 2012 7:45 pm 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 03, 2012 1:07 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Konin
Pardom puszka jest na 1 foto a na 2 jest tabliczka znamionowa silnika.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 23, 2012 10:13 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 2:17 pm
Posty: 21
Mam tak przerobioną textimę, zasilanie 230v i nie mam najmniejszego problemu z przeszyciem ośmiu warstw cordury i dwóch taśmy, czasem trzeba pomóc ręką. Co do kosztów przeróbki elektryk chciał mi to zrobić za 50pln ale okazało się że maszyna którą kupiłem miała już silnik na 230. Jak na cenę 130pln w moim przypadku uważam że świetna maszyna.
Dla nici tytan 40 używam igieł 120 i po irytującej regulacji nie mam większych problemów ze ściegiem, chociaż sporadycznie przy drobnym ściegu lubi wyskakiwać górna nić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 23, 2012 10:48 pm 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pt gru 10, 2004 7:41 am
Posty: 925
Lokalizacja: KK
NA elektroda.pl jest sporo tematów dotyczących przerabiania silników trójfazowych. Jak pamiętam trochę lutowania i kondensator.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 24, 2012 11:14 am 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 11:08 am
Posty: 58
Lokalizacja: Warszawa
Przerobić się da, ale silnik straci na mocy. Poszukaj najlepiej za grosze po prostu silnika na 230V (to jest obowiązująca w Polsce wartość napięcia skutecznego, a nie 240 tak a propo). Problem z przerobieniem/zmianą pojawia się wtedy kiedy przy maszynie masz jakąś automatykę. Wtedy jest to nieopłacalne-sam chciałem i zrezygnowałem.

A jeśli chodzi o transport to jeśli igła porusza się tylko w pionie natomiast ząbki przód-tył, jest to transport pojedynczy.

Natomiast jeśli igła porusza się w płaszczyźnie zarówno poziomej jak i pionowej i przy dolnym położeniu wchodzi w mały otwór w ząbkach z którymi porusza się jednocześnie przód tyl- jest to transport podwójny.

Są jeszcze inne rodzaje (np. potrójny, ząbkowo-stopkowy itp) ale wymienione przeze mnie są najpopularniejsze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 24, 2012 12:59 pm 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pt gru 10, 2004 7:41 am
Posty: 925
Lokalizacja: KK
Utrata mocy nie ma wielkiego znaczenia. I tak maszyna będzie trudna i tak (mój pierwszy silnik to właśnie przerobiony trójfazowy). Warto pobawić się kołami pasowymi i zdobyć silnikowe jak najmniejsze.
Moim zdaniem kupowanie silnika sprzęgłowego jest bez sensu. Szkoda kasy. Przerobić na 1 fazę, odkładać kasę na serwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 24, 2012 3:18 pm 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 03, 2012 1:07 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Konin
Z tego co widze na tabliczce silnik może pracować w polączeniu w gwiazde napieciu 220 , co do napiecia 240 u kolegi w bloku który jest polączony z moim [galeriowiec] u mnie w sieci jest te 230 u niego 241[spalone 2 zasilacze komputerowe] 1 płyta główna.

Czy gniazdo sieciowe pokazane na ostatnim foto jest do podlączenia lampki ??

Na spadek mocy się licze, z tym że ten silnik ma 400W , przy moim singerze jest 75? [tur 2].

W robocie szyłem na Durkopach czy jak to się pisze i szczerze taki zryw mi na maszynie nie jest potrzebny :D


Robert o jaką ci automatyke chodzi?? , u mnie silnik jest uruchamiany z pedała, w tym wypadku u mnie są dwa [jden obok drugiego] , do tego dochodzi kopytko do podnoszenia stopki które kolanem trza w prawo dopychać. Cofke ściegu mam na maszynie taką [listwe] dzwignie którą wciskając robi powrót-tam też jest regulacja długości ściegu za pomocą pokrętła.

https://picasaweb.google.com/1094524450 ... xtimaAltin


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 24, 2012 6:17 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 11:08 am
Posty: 58
Lokalizacja: Warszawa
Ja na swoim Brotherze, a właściwie obu mam dodatkową skrzynkę z automatyką- automatyczne obcinanie nici, pozycjonowanie i dodatkowo w jednym magnetyczne ryglowanie (niepotrzebne) i podnoszenie stopki w pedale. Z tego co się dowiadywałem jeśli bym przerobił swój silnik, utraciłbym właśnie całą te automatykę. U Ciebie raczej jej nie ma (też miałbyś taką osobną skrzynkę). Dobrym rozwiązaniem będzie faktycznie po pewnym czasie zainwestowanie w servo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 07, 2012 2:07 pm 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 03, 2012 1:07 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Konin
Panowie jestem szczęśliwym posiadaczem sprawnej maszyny.Uruchomiłem ten DDR-owski zabytek. Pomógł mi krzysiek7 z forum elektroda i chwała mu za wiedze. Poszły 2 kondensatory rozruch i praca razem 39,50zł plus przełącznik dzwonkowy 7zł i przełącznik sieciowy który miałem z odzysku [za młodu rozkręcałem wszystko na części pierwsze włącznie z modelami mojego starego 8) ] Wszystko jest na forum elektroda http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11499360#11499360

A dla ciekawostki tarczki sprzęgłowe przy silniku pasują od Malucha, dowiedziałem się od właściciela sklepu elektrycznego. Taka informacja może się komuś przydać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 25, 2012 7:34 pm 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 03, 2012 1:07 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Konin
Wuki napisał(a):
Utrata mocy nie ma wielkiego znaczenia. I tak maszyna będzie trudna i tak (mój pierwszy silnik to właśnie przerobiony trójfazowy). Warto pobawić się kołami pasowymi i zdobyć silnikowe jak najmniejsze.
Moim zdaniem kupowanie silnika sprzęgłowego jest bez sensu. Szkoda kasy. Przerobić na 1 fazę, odkładać kasę na serwo.


Masz rację, przy oryginalnym silniku koło pasowe ma około 10cm ale i tu uwaga w środku jest stożek! Mi stary dotoczył takie niecałe 6cm z teflonu, bede myślał żeby do maszyny założyć takie z 15cm , max[28cm] wejdzie 8) i te najprościej dołożyć do tego już co jest na 3 śruby. Bez rzeźbienia w stole się nie obędzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
[ Przewiń do góry | ORKAN Tactical | Forum | Sklep Internetowy ]

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL