Forum Krawiectwa Taktycznego - ORKAN Tactical

Oporządzenie / Umundurowanie / Krawiectwo Taktyczne
Teraz jest So kwi 27, 2024 11:36 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn maja 27, 2013 11:06 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Pt lis 02, 2012 4:36 pm
Posty: 7
Witam
Pytanie kieruję do osób posiadających bądź tych które miały styczność z niżej przedstawionymi rzeczami. Mianowicie czy ktoś się orientuje jakie taśmy(poliamid, poliester, polipropylen, policośinnego?) zostały użyte do uszycia tych produktów. http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1051 http://www.e-militaria.pl/p-272/ co do plecaka na stronie helikona jest napisane, że 100% poliester ale nie jestem pewny czy to sie odnosi również do taśm:)
I pytanie w sumie jeszcze z innego wątku. Jak przy szyciu taśm w PALS/MOLLE kończycie szew na końcowym odcinku taśmy tzn. czy zawijacie końcówkę taśmy pod spód i przeszywacie(2 warstwy taśmy) czy koniec taśmy jest wolny(1 warstwa)?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 29, 2013 1:00 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 7:22 pm
Posty: 55
Odetnij kawałek z każdego i wyślij próbkę na badanie. A tak poważnie odpowiedź jest w Azjii...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 30, 2013 11:18 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Pt lis 02, 2012 4:36 pm
Posty: 7
nie ma to jak dobry sarkazm:) Myślałem, że któryś ze spec-krawców mający kontakt z powyższymi produktami byłby w stanie organoleptycznie to(w miarę moźliwości) stwierdzić, no ale nieważne. A co z drugim pytaniem? czy koniec taśmy bądź na pojedynczym PALSie np. w pojedynczych ładownicach na magi pistoletowe jest przez Was praktyków podwijany czy nie? jeśli tak to czy jest to podyktowane tylko estetyką czy też względami wytrzymałości. Może proste pytania ale nie mam jeszcze większego doświadczenia w szyciu szpeju i chciałem podpytać tych bardziej doświadczonych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 31, 2013 1:33 am 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 2:17 pm
Posty: 21
Można podwijać,a czasem można nie podwijać, to głównie kwestia estetyki. W przypadku kieszeni taśmy kończę razem z końcem tkaniny-końcówki są zaszyte w środku kieszeni. Jeśli taśma ma się kończyć w miejscu widocznym to podwijam pod spód. W przypadku ładownic z nieoblamowanymi brzegami też podwijam choć nie każdy tak robi. Pamiętaj że nie wszystko się mieści pod stopką i w przypadku takich np. ładownic robi się grubo. Dlatego pewnie spotkałem się też z produktami które "plecy" miały z taśmami uciętymi za szwem bez podwijania. Na pewno taśma zawinięta będzie wytrzymalsza, nie wysunie się ze szwu ale to raczej nie ma znaczenia jeśli dobrze się obrobi koniec taśmy i zachowa odpowiedni dystans szwu od brzegu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 31, 2013 3:37 pm 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 03, 2012 1:07 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Konin
Kolega zarzucił sarkazm ponieważ szczerze? Kazdy sam się uczy i dochodzi do tego co i jak. Jak wciąż nie jesteś pewien , zmarnuj trochę materiału a może się nauczysz. Każdy ma róźnie metody szycia. Nikt nie jest jasnowidzem co kto czego używa w sprzęcie. I czasem się nie pytaj o wykroje bo grozi linczem forumowym 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 31, 2013 8:38 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): Pt lis 02, 2012 4:36 pm
Posty: 7
Wolv, dzięki za rzetelną odpowiedź :)
Marnować materiału nikt nie lubi dlatego pytam(bo przecież między innymi po to jest forum) a o wykroje nie będę pytał, trochę ambicji w sobie mam i staram się trochę sam projektować(ewentualnie opieram się już na czym sprawdzonym)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 31, 2013 10:29 pm 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pt gru 10, 2004 7:41 am
Posty: 925
Lokalizacja: KK
siara85 napisał(a):
Kolega zarzucił sarkazm ponieważ szczerze?

Moderatorskie WTF?? :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 03, 2013 11:09 am 
Offline
ORKAN Tactical
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 18, 2010 10:57 pm
Posty: 34
Lokalizacja: W-WA
jargi napisał(a):
Mianowicie czy ktoś się orientuje jakie taśmy(poliamid, poliester, polipropylen, policośinnego?) zostały użyte do uszycia tych produktów.


Jeśli chodzi o plecaki Helikona, materiałowo sprawa wygląda tak: tkanina bez powleczenia, taśmy grube PE (może PP?), plastiki no name, szwy rozpadają się w rękach :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
[ Przewiń do góry | ORKAN Tactical | Forum | Sklep Internetowy ]

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL