Forum Krawiectwa Taktycznego - ORKAN Tactical

Oporządzenie / Umundurowanie / Krawiectwo Taktyczne
Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:48 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So mar 08, 2014 1:14 pm 
Offline
Użytkownik+

Dołączył(a): Pt lis 10, 2006 9:11 pm
Posty: 273
Lokalizacja: Z moździerza ;)
Witam
Tak wiem że jedynym słusznym materiałem na oporządzenie jest Cordura ale pomińmy.
Pytanie jak w temacie - przeglądając ofertę Polimexu w poszukiwaniu kodury natknąłem się na coś takiego jak TKANINA NA PLECAKI POKRYCIE PU. Brak dokładniejszego opisu, jedyne co jest napisane to 100% PES 600DX600D Z POKRYCIEM PU. Cena o 50% wyższa niż zwykłą Kodura. I tu pytanie do Was Panowie - czy jest ktoś w stanie powiedzieć coś o takim materiale i określić czy jest lepszy/taki sam/gorszy od zwykłej Kodury?? Czy warto płacić 150% ceny Kodury??
Linki:
- kodura http://www.polimex.net/sklep/index.php? ... 805&sid=85
- tkanina plecakowa http://www.polimex.net/sklep/index.php? ... 807&sid=85

Osoby mające zamiar napisać "jedno i drugie to gówno, kup Cordurę" proszone są o NIEWYPOWIADANIE się w temacie. Za całą resztę merytorycznych pomocnych postów z góry dziękuję.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So mar 08, 2014 11:36 pm 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pt gru 10, 2004 7:41 am
Posty: 925
Lokalizacja: KK
Jedno i drugie to gówno :)

Pisaliśmy o tym sto razy, że poliester poliestrowi nie równy (zawsze JanSport podaję za przykład, 25 lat gwarancji). Tego konkretnego nie miałem ale i cena za niska na mój nos, dlatego nie kupiłem, choć macałem. Gdyby to było 300% ceny kodury bym zaryzykował. Tu, przypuszczam, cena wynika z droższego laminatu a nie lepszej jakości poliestru i laminatu. Generalnie Polimex sprzedaje chińskie gówno najniższej jakości (wizyta i zakupy w sklepie w Pszczynie).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N mar 09, 2014 12:06 am 
Offline
Użytkownik+

Dołączył(a): Pt lis 10, 2006 9:11 pm
Posty: 273
Lokalizacja: Z moździerza ;)
Tylko że jedna z tych tkanin to właśnie nie poliester ;) Ale skoro już o poliestrach/kodurach - masz jakieś źródło dobrej kodury??


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
[ Przewiń do góry | ORKAN Tactical | Forum | Sklep Internetowy ]

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL