Forum Krawiectwa Taktycznego - ORKAN Tactical

Oporządzenie / Umundurowanie / Krawiectwo Taktyczne
Teraz jest N maja 12, 2024 3:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lip 12, 2009 5:29 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 8:02 pm
Posty: 51
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
"Kamizelka to jak dla mnie skok o 2 generacje na polskim rynku, tylko ze nadal jestesmy w czarnej d..."

Nie wiem jak tu rozumieć tą wypowiedz kolego. Polski rynek ostatnimi czasy został bardzo wzbogacony pod względem szpeju dzięki nowym firmom np. specops, ivo czy startujący currahie oraz oczywiście ludzi szyjących na zamówienie...A co do wyposażenia samych żołnierzy to prawda jest taka, że większość ludzi którzy poważnie traktują swój zawód wyposaża się na własną rekę-widać to szczególnie u misyjnych saperów lub strzelców(ich sprzęt nieraz przewyższa to czym dysponują chłopcy zzza oceanu);a co do sprzętu to weź się zorientuj najpierw jak sytuacja wygląda-dowiedz się jaki sprzęt wzięła np. 18. na misje do afganu(jeżeli użyje błednego stwierdzenia to proszę o porpawę współtwórcy-calutki nowiutki systemik kamy na miękką balistyke z moratexu, i kafle oczywiście,z niczego sobie kompletem oporządzenia). Jeżeli tylko zda egzamin w warunkach bojowych(a w to nie wątpie bo wyglądało bardzo solidnie-no może tylko pewien szew od wew., ale to czas zweryfikuje i użytkownicy) to myśle że zamówienia znowu falowo popłyną do pewnej firmy...

Wydzielone z wątku o Raptorze
Orkan


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 12, 2009 5:48 pm 
Offline
Użytkownik+
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2008 1:09 pm
Posty: 269
Lokalizacja: Toruń
No niestety kolega z 18-tego wyjechal na misję chyba 2 miesiace temu i dostal kamizelke maskpolu... Zadowolony z niej nie jest. Taki mały oftop.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 12, 2009 6:06 pm 
Offline
Użytkownik+

Dołączył(a): Pt lip 28, 2006 9:18 am
Posty: 335
jubei
polski rynek dopiero niedawno wzbogacił sie w lepszy szpej co jest wynikiem konkurencji

a moja wypowiedz tyczy sie tego ze u nas dopiero teraz pojawila sie tego typu kamizelka zobacz np na amerykanskie konstrukcje balistyczne i porównaj sobie z tym co u nas dopiero wchodzi na rynek... musielismy troche poczekac na wlasne wyroby tej klasy

sorry z tym mon'em... ale rynek i tak rzadzi sie swoimi prawami

"jesli cos jest glupie a dziala to wcale nie jest glupie" - tyle w temacie tasm i rygli


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 12, 2009 6:35 pm 
Offline
ORKAN Tactical
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 13, 2004 11:21 am
Posty: 1004
Lokalizacja: Warszawa
jubei napisał(a):
"18. na misje do afganu(jeżeli użyje błednego stwierdzenia to proszę o porpawę współtwórcy-calutki nowiutki systemik kamy na miękką balistyke z moratexu, i kafle oczywiście,z niczego sobie kompletem oporządzenia). Jeżeli tylko zda egzamin w warunkach bojowych(a w to nie wątpie bo wyglądało bardzo solidnie-no może tylko pewien szew od wew., ale to czas zweryfikuje i użytkownicy) to myśle że zamówienia znowu falowo popłyną do pewnej firmy...


Mógłbyś coś więcej napisać na ten temat?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 13, 2009 3:03 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 8:02 pm
Posty: 51
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
odnośnie sprzętu zakupionego przez chłopaków z 18. Kumpel przed wyjazdem do mnie zajrzał żeby się pochwalić nowym zakupem-bodajże ok.400 szt poszło do bb(mogę się mylić co do liczby). kamizelka z qr taśmy pasamon, nici amman(chyba),ogólnie materiały 1 klasa.Kama na wkłady miękkie z moratexu plus sapi. Kame przymierzałem bez wkładów aczkolwiek robi bardzo dobre wrażenie, jest fajnie spasowana, wykonanie moim zdaniem na wysokim poziomie-wszystkie przeszycia taśm ryglowane (kamizelka w sys. 25mm),wykonanie bardzo estetyczne. Wew. siatka, bodajże heatcoat i bardzo wygodne moim zdaniem rozwiązanie dostepu do wkładów balistycznych-wszyty zamek na siatce(jedyne co mnie troche zraziło to fakt iż z obu stron zamka jest przeszycie-taki swego rodzaju szeroki rygiel-czy wytrzyma próbe czasu i warunków bojowych-dowiem się dopiero za kilka miechów). Kamizelka jest wyposażona w cumerbund(oba wyposażone w zamki),moim zdaniem stanowi udane rozwinięcie konstrukcji cirasa land-wiele rzeczy które w cirasie mnie wręcz irytowały tu zostały poprawione-m.in.przednia klapa zachodząca na cumerbund jest szer. 6 x 38mm a nie taka wąska jak w cirasie i do tego jej spodnia część jest chowana co za tym idzie nie ma raczej możliwości na jej wyczepienie przy czołganiu się lub po prostu przy zawadzeniu o coś(chociaz życie często prostuje nasze teorie)-sys.qr jest zbliżony do tego z cirasa-tu się nie będe rozpisywał, uważam że jeżeli producent będzie chciał to sam go streści na forum, tak czy inaczej działą poprawnie.Bardzo podoba mi się patent umieszczenia na przednim panelu w górnej części poziomego pasa który zakrywa linke od qr(podobny jest w Pretorianie)-nie tak jak w cirasie wystający strzepek materiału prowadzący linke qr. Nie wiem co by ci Krawiec jeszcze na temat kamy dopisać-musisz zapytać,a najlepiej pytania kierować do kolegi z ivo. Ja moge tylko opisać moje spostrzeżenia zaś najważniejsze szczególy, czyli te z użytkowania dopiero po powrocie kumpla z afganu...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 13, 2009 6:08 pm 
Offline
ORKAN Tactical
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 13, 2004 11:21 am
Posty: 1004
Lokalizacja: Warszawa
jubei napisał(a):
bodajże ok.400 szt poszło do bb(mogę się mylić co do liczby)


Jesteś pewien? Rozmawiałem z chłopakami z 18-tki przed wylotem i na gwałt szukali jakichkolwiek kamizelek bo firma nic nie dała.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 13, 2009 6:25 pm 
Offline
Użytkownik+

Dołączył(a): Pn mar 06, 2006 5:42 pm
Posty: 246
Na wiosnę organizowany był militarny kiermasz w Bielsku, na który zaproszone były firmy produkujące oporządzanie i umundurowanie wojskowe. Pojawiły się: Miwo Lubliniec, IVO-HEST, Polskór, przedstawiciele firmy Tasmanian Tiger oraz moja firma. Żołnierze chodzi po stoiskach i sami kupowali sobie sprzęt, w tym także kamizelki. Guardiany były, ale nikt ich nie kupował, bo cenę miały kosmiczną.

Tak jak mówi Hubert, przed wyjazdem nic nie dostali, a to co opisuje Jubei faktycznie może być guardianem pod IBA.
Tylko że dwie sprawy:
- siatka nie Heathcoat a jej kopia zrobiona przez Gedeon
- taśmy nie ryglowane, a jedynie wzmocnione zygzakiem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 13, 2009 10:14 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 8:02 pm
Posty: 51
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Zgadza sie guardian. Kumpel mówił, że tuż przed wyjazdem poszło zamówienie i że dość sporo ludzi je łyknęło tak że ledwo się z zamówieniem wyrobili. Jak jest naprawde to tak jak pisałem dopiero po powrocie bedzie wiadomo czy zdała egzamin...Przyznam się że na pierwszy rzut oka myślałem że szwy są ryglowane...Ogólnie całość sprawiła na mnie pozytywne wrażenie. Pieniążki za guardiana nie są małe, to fakt, a czy jest ich wart-czas pokaże...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 13, 2009 10:21 pm 
Offline
Użytkownik+
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2008 1:09 pm
Posty: 269
Lokalizacja: Toruń
Jaki guardian jest każdy moze zobaczyć, było o tym na forum http://nic.konto.avx.pl/kamizelki/viewtopic.php?t=605


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 14, 2009 8:00 am 
Offline
Użytkownik+

Dołączył(a): Pn mar 06, 2006 5:42 pm
Posty: 246
Guradian pod IBA wygląda inaczej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 4:36 pm 
Offline
ORKAN Tactical
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 13, 2004 11:21 am
Posty: 1004
Lokalizacja: Warszawa
Mój kolega z 18bdsz napisał, że tych Guardianów pod IBA zostało kupionych kilkanaście sztuk
Cytuj:
ale szalu to nie robi bo jakosc juz slabsza i dopasowanie do wkladow jakies takie gowniane itp itd.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 11:31 pm 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 8:02 pm
Posty: 51
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Nie wiem ile tych szt kupili-może w rozmowe z kumplem się chochlik wkradł i źle go zrozumiałem...Generalnie nie jest zadowolony z kamy-siakieś szycia poszły i coś w ładownicach się zesrało-dokładnie nie wiem bo krótko gadaliśmy-ogólnie sprzęt idzie po powrocie do zwrotu...Czyli wygląd swoją drogą a użyteczność swoją...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
[ Przewiń do góry | ORKAN Tactical | Forum | Sklep Internetowy ]

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL