Forum Krawiectwa Taktycznego - ORKAN Tactical

Oporządzenie / Umundurowanie / Krawiectwo Taktyczne
Teraz jest So maja 18, 2024 6:55 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn gru 13, 2010 11:24 am 
Offline
PS Tactical Gear

Dołączył(a): Cz paź 12, 2006 2:56 pm
Posty: 345
Witam
Tak ostatnio zastanawiam się nad uszyciem kamizelki niskoprofilowej. I teraz mam dylemat. Od zawsze byłem zwolennikiem kamizelek niskoprofilowych "gładkich", zapinanych tylko na rzepy. Ostatnio jednak zauważyłem jedną tendencję - dodawanie 3-4 rzędów PALS u dołu panelu przedniego. Coś takiego można zauważyć m.in. w kamizelce systemu Velociraptor (to chyba Maniraptor się nazywa, Catch popraw mnie jeżeli się mylę), ale też w jakimś wzorze amerykańskim (niestety nie znam producenta, na zdjeciu na jakim to widziałem, zauważyłem to u człowieczka w Afganie, kamizelka była w MC). Jak uważacie, czy dodawanie tych PALSow niejako nie kłóci się z założeniem niskoprofilowych kamizelek (PALS niejako namawiają do mocowania kieszeni, przez co kamizelka nie robi się już super niskoprofilowa). Czy może taka mała ilość PALS nie przeszkadza (ponieważ i tak umożliwia mocowanie kieszeni w ograniczonej liczbie, niejako jak naniskoprofilowym chescie)?

Jakie są wasze opinie na temat takiego rozwiazania?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 13, 2010 4:05 pm 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pt gru 10, 2004 7:41 am
Posty: 925
Lokalizacja: KK
Posiadanie opcji nie jest złe. Takie opalsowane niskoprofilówki mają chyba zastosowanie głównie w zadaniach typu close protection. Przynajmniej w takich sytuacjach ja je widywałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 13, 2010 5:50 pm 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 9:14 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
IMO dobry pomysł z tymi PALS'ami.
Możemy wtedy podczepić takie "niskoprofilowe" ładownice typu "Fitted":
http://downrangegear.files.wordpress.co ... h-5819.jpg
http://downrangegear.files.wordpress.co ... 766-21.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 14, 2010 11:28 pm 
Offline
GDiP
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 20, 2005 2:45 am
Posty: 245
Lokalizacja: Warszawa
Tych niskoprofilówek tośmy natłukli z 5 wariantów, włącznie z całkowicie opalsowanym, tylko na "bazie" od low pro. Do tego dochodzi kilka wariantów zapięć.

To nie religia - nie ma przykazania. Jak ktoś chce to ma PALS, jak ktoś nie chce to nie ma. Jeden chce gumę rozłączną, inny gumowy cummerbund. Jedni chcą gumowe PALSY inni elastyczne ładownice integralne w stylu MCAV albo takież shingle jak Ten Speed BFG.

Ja wolę żeby tam były, najlepiej w dobrze dobranym kolorze, tak żeby się zlewały z tłem. Nie muszę ich użyć, w zasadzie nic to nie waży, a opcja jest.

Na strzelnicę, jeśli ktoś chce mieć balistykę to wygodniejsza jest niskprofilówka z palsami na brzuchu i na to np. potrójny karabinkowo-pistoletowy shingle w stylu Paraclete niż zakładanie na to dodatkowego oporzadzenia.

Część niskoprofilówek teraz ma z kolei doczepiane chestrigi - tak jak LPAC Mayflowera - też miła rzecz... Ale jak mówię - opcji są dziesiątki, nie ma co narzucać. BOR chciał jak chciał - bo w starej Janystowej brakowało im miejsca na shingle do SCARa i musieli nosić pas z panelem udowym żeby mieć gdzie magazynki przenieść, a nie wszyscy chodzili w pełnym szpeju - stąd takie rozwiązanie w Velociraptorze dla nich.

PS. Arafaciu - mocowanie kieszeni na sam rzep, nawet o przemyslowych parametrach to jednak jest pewne ryzyko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 15, 2010 9:06 am 
Offline
ORKAN Tactical
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 13, 2004 11:21 am
Posty: 1004
Lokalizacja: Warszawa
Są rzepy przemysłowe co się na pewno nie zerwą, ale z drugiej strony po założeniu praktycznie nie da się ich zdjąć :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 15, 2010 11:11 am 
Offline
Specops

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 1:44 am
Posty: 236
Lokalizacja: Gdynia
Jak masz łom i sześciu zdrowych mężczyzn to możesz oderwać. ;-)

K.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 15, 2010 11:21 am 
Offline
ORKAN Tactical
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 13, 2004 11:21 am
Posty: 1004
Lokalizacja: Warszawa
No fakt, nie pomyślałem o tym :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 15, 2010 4:25 pm 
Offline
GDiP
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 20, 2005 2:45 am
Posty: 245
Lokalizacja: Warszawa
No nie wiem czy jeden łom na 6 chłopa by pomógł coś na dobry przemysłowy rzep do jakiej tam szlifierki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
[ Przewiń do góry | ORKAN Tactical | Forum | Sklep Internetowy ]

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL