Forum Krawiectwa Taktycznego - ORKAN Tactical

Oporządzenie / Umundurowanie / Krawiectwo Taktyczne
Teraz jest Pn maja 13, 2024 3:10 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sie 04, 2006 5:01 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): N lip 16, 2006 10:59 am
Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
Witam.

Protoyp plecaka patrolowego jest moim zdaniem bardzo udanym projektem. Nasuneła mi się jednak propozycja która ulepszyły jego funkcjonalnośc.

Z doświatczenia wiem że leżąc na ziemi ściągnięcie plecaka jest rzeczą trudną i robi to wiele chałasu więc wydaje mi się że gdyby zamątowac na szelkach klamry umożliwiające go błyskawiczne wypięcie było by strzałem w 10.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 04, 2006 6:02 pm 
Offline
ORKAN Tactical
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 13, 2004 11:21 am
Posty: 1004
Lokalizacja: Warszawa
Plecak ma takie klamry na szelkach :D

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 04, 2006 7:20 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): N lip 16, 2006 10:59 am
Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
No rzeczywiście nie zauważyłem. Dziekuje za odpowiedż. :)

POZDRAWIAM.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 05, 2006 11:54 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): So sie 05, 2006 10:42 pm
Posty: 2
Witam.

Chyba pierwszy plecak przełamujący modę zamków błyskawicznych. Na pewno do plusów tego rozwiązania należy większa niezawodność i możliwość zastosowania systemu pals na całym plecaku. Minusem nie wątpliwie jest mniejsza dostępność do wnętrza plecaka.
Dobry pomysł umieszczenia troków na dodatkowe wyposażenia na dole plecaka. Na kominie umieścił bym przynajmniej 4 pary szlufek aby za pomocą dodatkowych troków też można było tam cos przyczepić. 4 pary ponieważ daje to możliwość regulacji rozstawu troków a więc troczenie rzeczy różnej wielkości jest łatwiejsze. Jeszcze lepszym pomysłem było by zastosowanie zamiast szlufek po prostu systemu pals. Umożliwiło by to nie tylko zaczepienie troków ale też podczepianie jakiś zasobników w tym systemie.
W kominie wszył bym jakąś kieszeń na drobiazgi- zawsze ich się trochę nazbiera i nie wiadomo gdzie je nosić. Można by to podobnie rozwiązać jak w plecakach holenderskich.
Boczne paski kompresyjne jeżeli nie są to przedłużył bym na tyle aby możliwe było noszenie pod nimi karimaty.
W zasadzie szczegół ale jeżeli jest to technicznie możliwe to powiększył bym otwór odwadniający w dnie plecaka lub zrobił ich więcej. Deszcz ze względu na konstrukcje plecaka z pewnością nie naleje wody do środka ale po „wodowaniu” brak dobrego odwodnienia lubi się mścić.
W plecakach z reguły brakuje mi jakiegoś konkretnego miejsca na papiery (zapasowa mapa, większy notatnik itp.) Mimo iż nie spotkałem jeszcze takiego rozwiązania myślę że dobrym pomysłem była by kieszeń na plecach plecaka ale z dostępem od zewnątrz za pośrednictwem zamka błyskawicznego umieszczonego z boku w szwie.
Mimo wszystko dodał bym też jakiś pas biodrowy aby np. przy niektórych technikach linowych nie odpadał.
Ostatnią wada tego plecaka choć to może za dużo powiedziane bo zależy to od preferencji konkretnej osoby jest to że ze względu na jego wysokość nie możliwe jest jego noszenie razem z cargo. Osobiście wybieram plecaki które to umożliwiają dlatego zwracam na to uwagę.
Trochę się poczepiałem ale plecak jest chyba jedną z lepszych konstrukcji jakie można w tej chwili nosić. Sam z chęcią bym taki miał na stanie :).
Czytałem że to prototyp i że Krawiec nie robi tego typu rzeczy ale jeśli to możliwe poznał bym cene za jaka można taki plecak kupić. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Mojżesz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 17, 2006 9:16 pm 
Offline
ORKAN Tactical
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 13, 2004 11:21 am
Posty: 1004
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki za rady, jeśli wziąłbym się w przyszłości ponownie za ten plecak, to pomyślę o nich.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 20, 2006 11:20 pm 
Offline
Jestem tu od niedawna

Dołączył(a): So sie 05, 2006 10:42 pm
Posty: 2
Polecam się na przyszłość:)
Mógłbym wiedzieć ile kosztowała Cię(jeśli mogę się tak zwracać) ta konstrukcja?

Pozdrawiam.

Mojżesz


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
[ Przewiń do góry | ORKAN Tactical | Forum | Sklep Internetowy ]

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL